شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
1398/04/01 بازديد وزير محترم نيرو از مجتمع آبرساني روستايي كوهستان بهارستان شهرستان نايين
بازديد وزير محترم نيرو از مجتمع آبرساني روستايي كوهستان بهارستان شهرستان نايين
وزير نيرو اعلام كرد:
در دولت تدبير و اميد، هرهفته 30 روستاي كشور به شبكه آبرساني سالم و پايدار وصل شده اند
مراسم بازديد از طرح مجتمع آبرساني روستايي كوهستان بهارستان شهرستان نايين صبح روز پنجشنبه 30 خرداد با حضور وزير نيروانجام شد. در اين مراسم وزير نيرو اظهار كرد: اين فرصت دست داد كه در اولين سفر بنده به استان اصفهان از چندين شهرستان زيارت كنيم و درجريان برنامه هاي تامين آب قرار بگيريم . اردكانيان تصريح كرد: روستاهايي كه در مناطق مركزي هستندنبايد خالي از سكنه بمانند هر چند اقدامات زيادي در دوره هاي مختلف به بركت خون شهدا و به ثمر رساندن آن توانستيم انجام دهيم كه مجموعه افتخارآميزي از اقدامات هم است ولي هنوزفاصله هايي وجود دارد و بايد اين فاصله ها هرچه سريعتر پر شود.
وي با بيان اينكه در كشور خشك و نيمه خشكي مانند ايران تحول چشمگيري درحوزه آب صورت گرفته است ادامه داد: در مراسم افتتاح تصفيه خانه فاضلاب خوانسار اعلام كردم كه در طول رژيم گذشته مجموعه تصفيه خانه هاي كشور از 24عدد تجاوز نمي كرد حتي در اين زمان وابستگي هاي بيشتري با كشورهاي خارجي وجود داشت ولي با اين حال تعداد تصفيه خانه محدود بود اما در شرايط كنوني 142تصفيه خانه آب در حال بهره برداري است واين نشان دهنده اقدامات ارزشمندي است كه بعد از انقلاب در اين حوزه عملياتي شده است.
وزير نيرو بيان كرد: درسال 92 به بعد دراين بخش اقدامات زيادي انجام شده است و دولت تدبيرو اميد موفق شد عملكردهاي مناسبي در اين زمينه رقم بزند، درطول 6 سال شش و نيم ميليون نفرجمعيت روستايي تحت پوشش شبكه آبرساني شرب قرار گرفتند و تا پايان دولت دوازدهم اين ميزان به 9 ميليون نفر خواهد رسيد .
اردكانيان ادامه داد: تاكنون در هرهفته 30 روستاي كشور به شبكه آبرساني سالم و پايدار وصل شده اند و فعاليت هاي زيادي در زمينه برق رساني روستايي نيز انجام شده است. همچنين در اين دولت مي توانيم گزارش دهيم هرهفته 8 روستا به شبكه سراسري برق وصل مي شوند و با توجه به اينكه برق نقش زيادي درآرامش مردم دارد اين هم دستاورد بزرگي است كه در دولت تدبير و اميد انجام شده است.
وي عنوان كرد: ما بايد ازراه قدرداني اين نعمت ها موجبات ازدياد آنها را فراهم كنيم به ويژه تشكر مي كنيم از هموطنان ساكن در مناطق خشك و نيمه خشك كشوركه در يك سازگاري تاريخي با طبيعت غلبه كردند و ثابت كردند كه در پايمردي كمتر از مرزنشيان كشور نيستند و نخواهند بود.
اردكانيان تاكيد كرد: آنچه مهم است عدد جمعيتي است كه از شبكه آبرساني ها بهره برداري مي كنند. تا جمعيت وجود دارد فاضلاب هم توليد مي شود و فاضلاب تصفيه شده مهم ترين منبع براي صنايع است بنابراين و بايد به سمت تشويق صنايع برويم به ويژه صنايعي كه در اين مناطق فعاليت دارند.
در ابتداي مراسم، سرپرست شركت آب و فاضلاب روستايي استان هدف از اجراي اين طرح را تامين آب شرب سالم و پايدار براي بيش از 5000 نفر از اهالي روستاهاي اين شهرستان عنوان كرد و در خصوص مشخصات كلي اين طرح آبرساني اظهار داشت: براي اتمام عمليات اجرايي و بهره برداري از اين طرح، 56 كيلومتر لوله گذاري خط انتقال آب با لوله هاي چدن نشكن، فولادي و پلي اتيلن، 4 باب مخزن ذخيره بتني با مجموع ظرفيت 2000 مترمكعب، يك باب ايستگاه پمپاژ آب و يك باب آب شيرين كن احداث خواهد شد.
تعداد بازدید: 68
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal