شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
1398/01/11 خسارت 12 ميليارد ريالي سيلاب به تاسيسات آبرساني روستاهاي شهرستان فريدونشهر
خسارت 12 ميليارد ريالي سيلاب به تاسيسات آبرساني روستاهاي شهرستان فريدونشهر
وقوع بارشهاي شديد در شهرستان سميرم و ريزش بهمن، تامين آب شرب 21 روستا را دچار مشكل كرد.
مهندس هاشم اميني با اعلام اين خبر گفت: وقوع سيلاب ناشي از بارشهاي شديد نزولات آسماني در 6 و 7 فروردين ماه ، باعث كدورت آب چشمه ها به عنوان منابع تامين آب آشاميدني روستاهاي منطقه پادناي سميرم شد و علاوه بر تخريب مسيرهاي مواصلاتي ميان چند روستا و قطع شدن خطوط انتقال آب روستاها، بالغ بر 12 ميليارد ريال خسارت به خطوط و تاسيسات آبرساني وارد كرد.
وي با بيان اينكه حفظ كيفيت و سلامت آب شرب در اولويت برنامه ها و اقدامات اين شركت قرار دارد ادامه داد: با توجه به پيش بيني هاي صورت گرفته در ارتباط با كاهش كيفيت آب شرب استحصالي از چشمه ها در هنگام بارندگي، تيم مديريت بحران شركت آبفار استان اصفهان متشكل از روسا و كارشناسان ادارات "بهره برداري و نگهداري، بحران، ايمني و بهداشت، و كنترل كيفي" به همراه مدير و كارشناسان مرتبط در آب و فاضلاب روستايي شهرستان سميرم به سرعت وارد عمل شده و در اولين اقدام، آب آشاميدني سالم براي بيش از 2 هزار خانوار منطقه را با استفاده از 8 دستگاه تانكر آبرساني سيار در 21 روستا تامين كردند. همچنين در برخي از روستاهايي كه به لحاظ تخريب راههاي ارتباطي، امكان تردد تانكرهاي آبرساني وجود نداشته، آب بسته بندي شده بهداشتي توسط پرسنل آبفار اين شهرستان به صورت روزانه توزيع شده است.
مهندس اميني اصلاح خطوط انتقال آسيب ديده را اقدام بعدي براي رفع مشكل عنوان كرد و افزود: حدود 3 كيلومتر از خط انتقال آب روستاهاي "بي بي سيدان"، "تنگ خشك" و "تل محمد" كه در اثر وقوع سيل تخريب شده بود بازسازي شد. سرپرست شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان در ادامه با اشاره به برنامه ريزي براي تامين آب شرب سالم با استفاده از منابع جديد تا زمان پايان بارندگي ها و رفع كدورت منابع موجود اظهار داشت: آب چشمه "دم آب" كه به عنوان منبع جايگزين براي شرايط بحراني در نظر گرفته شده بود با رضايت اهالي روستاها و با اجراي خط انتقال جديد به مخزن روستاي "تل محمد" متصل شد تا آب شرب مورد نياز مردم تامين شود.
همچنين آب روستاهاي "نقل" و "دنگزلو" نيز كه به دليل ريزش بهمن در 8 فروردين قطع شده بود با اجراي لوله گذاري به طول 100 متر در زير بهمن مجدداً به خانه هاي روستائيان رسيد.
هاشم اميني با بيان اين كه كارشناسان بهداشت محيط شبكه بهداشت و درمان در محل حضور داشته و بر وضعيت كيفيت آب نظارت داشتند افزود: تيم مديريت بحران از زمان آغاز بارندگي در 6 فروردين ماه در منطقه پادناي سميرم حضور داشته و عليرغم شرايط نامساعد جوي به صورت شبانه روزي فعاليت مي كنند تا آب شرب سالم براي اهالي روستاهاي اين منطقه در ايام تعطيلات نوروز تامين شود و با توجه به آغاز موج جديد بارشها، تا پايان تعطيلات به تلاشهاي خود در راستاي پيشگيري از قطع شدن آب و بحراني شدن وضعيت ادامه خواهند داد.
وي از مردم خواست در صورت بروز هرگونه مشكل در خصوص آب آشاميدني روستاي خود، با شماره تلفن1523(سامانه ارتباط مردمي آبفار)تماس بگيرند و اطمينان داشته باشند كه خدمتگزارانشان در شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان به صورت شبانه روزي و با جديت آماده ارائه خدمات به آنها خواهند بود.
تعداد بازدید: 9
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal