شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
1397/07/04 مروجين مصرف بهينه آب در روستاهاي استان اصفهان آموزش و هشدار مي‌دهند
مروجين مصرف بهينه آب در روستاهاي استان اصفهان آموزش و هشدار مي‌دهند
گرچه به گفته كارشناسان ميزان مصرف آب در بخش خانگي نسبت به بخشهاي كشاورزي و صنعت بسيار كم است، اما همين مقدار نيز با هدررفت و اسراف زيادي همراه است كه فرهنگسازي و آموزش مردم براي مصرف بهينه مي‌تواند نقش بسزايي در صرفه‌جويي در اين بخش داشته باشد؛ 
در همين زمينه مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان از تشكيل گروههاي مروجين مصرف بهينه آب در روستاهاي اين استان خبر داده و با اشاره به برنامههاي اين شركت درخصوص آموزش روشهاي صرفهجويي آب به همه اقشار گفت: تشكيل و راهاندازي گروههاي مروجين مصرف بهينه آب در تابستان كه در گروه هاي دونفره فعال شده اند يكي از اقدامات اين شركت در راستاي فرهنگسازي صرفه جويي در مصرف آب مي باشد.
محمدحسين قرائتي افزود: گروههاي مروجين مصرف بهينه آب به همه ادارات ، بانكها، بازار، فروشگاهها و ساير مراكز اجتماعات مردمي در روستاها مراجعه شرايط بحراني كم آبي را به آنها اطلاع رساني مي كنند. 
مهندس قرائتي آموزش به مشتركان پرمصرف را از ديگر اقدامات انجام شده در اين طرح برشمرد و اظهار داشت: مروجين با مراجعه به درب منازل مشتركان پرمصرف كه بيش از الگوي مصرف تعيين شده، آب مصرف كرده اند مراجعه و با ارشاد و راهنمايي و ارائه اقلام آموزشي، شيوههاي كاهش مصرف را آموزش ميدهند.
وي اطلاع رساني جرايم تخلف انشعاب غيرمجاز و دريافت گزارش هاي مردمي در اين خصوص را از ديگر اقدامات مهم اين گروه ها عنوان كرد و افزود: معمولا هر انشعاب غيرمجاز تا چند برابر انشعاب مجاز مصرف دارد و بنابراين اين روش نهتنها غيرقانوني بوده و مشكل شرعي دارد، بلكه در روند آبرساني به ديگران نيز اختلال ايجاد ميكند. 
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان با بيان اينكه گروههاي مروجين فرهنگ مصرف بهينه آب در تمام طول تابستان در امر فرهنگسازي براي مصرف درست آب تلاش خواهند كرد، گفت: با كمك اين گروه ها، انواع برنامهها و فعاليتهاي فرهنگي مانند برگزاري مسابقات و تقدير از مشتركين كم مصرف و خوش حساب اجرا مي شود.
به گفته مهندس قرائتي، طرح فرهنگي آموزشي مروجين فرهنگ مصرف بهينه آب با اولويت روستاهايي كه از آب زاينده رود استفاده مي كنند اجرا خواهد شد.
تعداد بازدید: 39
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal