شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
1396/11/18 افتتاح و بهره برداري از 17 پروژه آبرساني به روستاهاي استان اصفهان در سي و نهمين فجر انقلاب اسلامي ايران
افتتاح و بهره برداري از 17 پروژه آبرساني به روستاهاي استان اصفهان در سي و نهمين فجر انقلاب اسلامي ايران
شريعتي, [07.02.18 07:43]
[Forwarded from محمد بندرعباسي]
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان خبر داد:

با اعتباري بالغ بر 78000 ميليون ريال آب شرب سالم و پايدار براي 18 هزار نفر از روستائيان  

مهندس محمدحسين قرائتي مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان درباره پروژه هاي خرد و كلان شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان گفت و گو كرد. وي در اين مصاحبه با اشاره به اينكه با  اعتباري بالغ بر 78000 ميليون ريال آب شرب سالم و پايدار براي 18 هزار نفر از روستائيان تامين شده است به برشماري و ارائه توضيحات درخصوص خدمات اراده شده اقدام كرد.  
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان گفت : در سالهاي 95 و 96 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي، عمليات اجرايي  35 مجتمع روستايي در 20 شهرستان استان اصفهان انجام شده است. اين مجتمعها شامل 412 روستا با جمعيتي بالغ بر 240 هزار نفر در قالب حدود 78 هزار خانوار است.
مهندس محمدحسين قرائتي با اشاره به اينكه «تاكنون 7 مجتع آبرساني با جمعيتي معادل 12 هزار نفر به صورت كامل افتتاح شده و به بهره برداري رسيده است» اظهار داشت : اين مجتمعها آب شرب سالم و پايدار را براي 178 روستا تامين مي نمايند.
وي همچنين افزود : عمليات آبرساني به 90 روستا با جمعيتي حدود 100 هزار نفر در دست اجرا بوده كه از اين تعداد، 25 پروژه به صورت كامل افتتاح شده و اعتبارات آن نيز از محل اعتبارات تك روستايي هاي صندوق توسعه ملي تامين شده است.براي افتتاح و بهره برداري از پروژه هاي فوق الذكر، در سالهاي 94 و 95  مجموعاً بالغ بر 500 ميليارد ريال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي هزينه شده است . در سال 96 نيز از محل اعتبارات اين صندوق، براي مجتمعهاي آبرساني و پروژه هاي تك روستايي مجموعاً 200 ميليارد ريال اعتبار پيش بيني شده كه تاكنون 12 ميليارد ريال آن تخصيص داده شده است.
اين مقام مسئول در تشريح آثار اقتصادي اين پروژه ها بيان داشت : در سالهاي 94 تا 96 ، بالغ بر 400 پروژه آبرساني از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي اجرا شده كه براي حدود 1500 نفر به صورت مستقيم اشتغال ايجاد نموده است. همچنين با توجه به اينكه اجناس و لوازم مورد نياز براي اين پروژه ها از كارخانجات و شركتهاي توليدكننده ايراني خريداري شده است، ضمن حمايت از توليدكنندگان داخلي، به صورت غير مستقيم زمينه اشتغال بسياري از هموطنان ديگر را نيز فراهم نموده است.
مهندس قرائتي  در ادامه اضافه كرد: از طرفي، با بهسازي شبكه هاي آبرساني قديمي و فرسوده كاهش چشمگيري در هدررفت آب صورت گرفته و آبرساني سيار نيز به 20 روستاي استان به صورت كامل قطع شده است كه صرفه جويي در هزينه ها را به دنبال داشته است.
وي در توضيح اثرات اجتماعي خدمات اراده شده نيز توضيح داد.
مهندس قرائتي گفت : اجراي پروژه هاي آبرساني به روستاها، علاوه بر ايجاد شور و نشاط در ساكنين روستا و سرسبزي و شادابي طبيعت آن منطقه، پيامدهاي مثبت زيادي را به دنبال دارد كه از آن جمله مي توان به اين موارد اشاره كرد. جلوگيري از مهاجرت بي رويه روستائيان به شهرها به دليل خشكسالي و عدم دسترسي به آب ، تامين آب شرب سالم و پايدار و با كيفيت مناسب ، ترغيب به بازگشت مهاجرين به روستاها و همچنين مهاجرت شهرنشين ها به مناطق روستايي ، ارتقاي سطح بهداشت عمومي در روستاها و پيشگيري از شيوع بيماريهاي واگيردار ناشي از آب آلوده  و غيربهداشتي و ارتقاي 1.48 درصدي شاخص بهره مندي آب آشاميدني در روستاهاي استان اصفهان.
وي همچنين در پايان توضيحات اين بخش اظهار داشت : در حال حاضر، پروژه هاي متعدد آبرساني براي تامين آب شرب سالم و پايدار 200 روستاي استان اصفهان در حال اجرا مي باشد. اين پروژه ها در مناطق مختلف جغرافيايي استان قرار گرفته كه از آب و هواي سرد و خشك و مناطق كوهستاني با بسترهاي سنگي  تا آب و هواي گرم و مناطق كويري را شامل مي شود.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان همچنين با اعلام اينكه «از آغاز تا پايان عمليات اجرايي پروژه ها، مشكلات و موانع متعددي در مسير اجرا وجود دارند كه كمبود اعتبارات مالي بخشي از آن است» به برخي از آنها اشاره كرد.  محدوديت در تامين آب از منابع پايدار باتوجه به كاهش چشمگير بارندگي ها در استان اصفهان و افت سطح سفره هاي آب زيرزميني كه در بعضي ماطق باعث آلودگي آب نيز شده است،  تعدد و پراكندگي روستاها كه باعث شده است فاصله بين اولين و آخرين روستا در يك طرح آبرساني گاهي تا چندصد كيلومتر هم برسد، مشكلات اجتماعي ناشي از انتقال آب از منطقه اي به منطقه ديگر، مشكلات ناشي از آزادسازي اراضي محل اجراي پروژه ، صعب العبور بودن مسيرهاي دسترسي به محل اجراي پروژه و مساعد نبودن شرايط آب و هوايي منطقه اجراي پروژه.
تعداد بازدید: 94
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است. بازدید:
Powered by DorsaPortal