شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
1396/06/13 با حضور معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزير نيرو در استان اصفهان عمليات اجرايي دو طرح بزرگ آبرساني به 63 روستا آغاز شد.
با حضور معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزير نيرو در استان اصفهان عمليات اجرايي دو طرح بزرگ آبرساني به 63 روستا آغاز شد.
آيين كلنگ زني فاز سوم مجتمع آبرساني گلسار شهرستان خوانسار و فاز اول مجتمع آبرساني جلگه شهرستان گلپايگان با حضور دكتر بختيارمعاونت برنامه ريزي و اقتصادي وزارت نيرو، مهندس بختيار نماينده مردم اين شهرستانها در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار، برخي مسئولين ادارات و اهالي روستاها برگزار شد.
معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي وزير نيرو دراين آيين با اشاره به اينكه محل تامين آب طرح مجتمع گلسار از تونل قمرود به طول 150كيلومتر است گفت: با اجراي اين طرح در مجموع تعداد 19روستا و شهرك در خوانسار و 3روستا در گلپايگان زير پوشش قرار مي گيرند.
محسن بختيار با بيان اينكه هزينه ساخت اين طرح 20ميليارد ريال است و 6روستا را در منطقه پشتكوه خوانسار پوشش مي دهد افرود: كل اعتبار طرح بزرگ ترين مجتمع آب رساني استان اصفهان طبق برآورد سال94 بيش از 200ميليارد ريال پيش بيني شده است.
وي گفت: در طول مسير دو مخزن به ابعاد 4هزار و 500مترمكعب و 2هزارمترمكعب نيز پيش بيني و با اجراي اين طرح كمبود آب روستاهاي در مسير مرتفع مي شود.
دكتر بختيار همچنين در خصوص طرح مجتمع آبرساني 41 روستاي گلپايگان گفت: حدود چهار الي پنج ماه پيش در جلسه‌اي در شهرستان تصميم بر اين شد كه پروژه‌اي به منظور تامين آب شرب سالم و پايدار براي روستاهاي گلپايگان اجرا شود.
وي ادامه داد: در حال حاضر پس از طي مراحل مربوطه، عمليات اجرايي اين طرح آغاز شده تا آب شرب سالم و پايدار از محل دره دايي براي روستاهاي گلپايگان تامين شود.
معاون وزير نيرو گفت: در اين طرح آبرساني 41 روستا تحت پوشش قرار مي‌گيرند كه كلنگ فاز اول آن به طول 10 كيلومتر از مخزن شهرك الوند به سمت روستاي رباط سرخ امروز زده شد، هم‌چنين مدتي پيش نيز پروژه تصفيه خانه گلپايگان مورد بهره برداري قرار گرفت و اكنون مردم اين شهر از آب شرب سالم بهره‌مند هستند.
در ادامه، مهندس علي بختيار نماينده مردم شهرستانهاي گلپايگان و خوانسار در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به دغدغه مجلس در خدمت رساني به روستاها اظهار داشت: اركان نظام همچنان مانند اوايل انقلاب خود را در خدمتگذاري به روستاها متعهد مي داند.
وي از اختصاص 300 ميليون دلار از اعتبارات صندوق توسعه ملي با اذن رهبر معظم انقلاب براي آبرساني به روستائيان خبر داد و ابراز اميدواري كرد با تامين اعتبار شاهد به انجام رسانيدن اين پروژه ها و تامين آب پايدار براي روستاها باشيم .
در ابتداي مراسم، مهندس قرائتي مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان ضمن تقدير از مسئولين، همكاران و همياري مردم ، به تشريح روند اجرايي پروژه ها پرداخت و افزود: در دو فاز قبل مجتمع آبرساني گلسار خط انتقال به طول 11 و 16 كيلومتر انجام شد و با انجام فاز سوم 6 روستاي اين منطقه از آب سالم و پايدار بهره مند مي شوند و با همكاري بيشتر ان شاءالله تا پايان سال اين فاز نيز به بهره برداري برسد.
قرائتي در خصوص طرح آبرساني به مجتمع 41 روستاي جلگه، با اشاره به اينكه اين پروژه در 2 فاز اجرايي خواهد شد، تشريح كرد : تامين و اجراي خطوط انتقال و مخازن در فاز اول و اجراي شبكه هاي داخلي روستاها در فاز دوم انجام خواهد شد.
وي مجموع هزينه پروژه را 30 ميليارد تومان برآورد كرد و گفت : اجراي خط انتقال، ساخت مخازن و ايستگاه هاي پمپاژ در فاز اول 14 ميليارد تومان و اجراي شبكه هاي داخلي روستاها در فاز دوم 16 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.
تعداد بازدید: 44
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است. بازدید:
Powered by DorsaPortal