شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
1396/06/06 بهره برداري از 25 پروژه آبرساني به روستاهاي استان اصفهان در هفته دولت
بهره برداري از 25 پروژه آبرساني به روستاهاي استان اصفهان در هفته دولت
«امسال در هفته دولت، شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان، 25 پروژه آبرساني به روستاهاي استان اصفهان با اعتبار 11 ميليارد تومان كه از محل اعتبارات صندوق توسعه، تأمين شده است را افتتاح ميكند و به بهرهبرداري ميرساند و عمليات اجرايي هشت پروژه نيز آغاز خواهد شد.»
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان در گفتگوي اختصاصي با نصف جهان، اين مطلب را اعلام كرد و گفت: 25 پروژه آبرساني كه در هفته دولت امسال در استان اصفهان به بهرهبرداري ميرسد شامل هشت پروژه آبرساني همچون مجتمعهاي آبرساني و پروژههاي تك روستايي، 12 پروژه اصلاح و توسعه شبكههاي توزيع، سه پروژه آب شيرين كن و دو پروژه تصفيه آب در مكانهايي كه كيفيت آب آنها استاندارد نبوده، ميباشد.
محمدحسين قرائتي اظهار داشت: با افتتاح و بهرهبرداري از اين 25 پروژه، جمعيتي افزون بر 35 هزار نفر در روستاهاي استان از آب آشاميدني سالم استفاده ميكنند. وي خاطرنشان كرد: علاوه بر بهرهبرداري از اين پروژهها، امسال در هفته دولت، شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان هشت پروژه براي شروع عمليات اجرايي با اعتبار هفت ميليارد و 400 ميليون تومان كلنگزني خواهد كرد و پيشبيني ميشود اين پروژهها تا پايان سال جاري و يا اوايل سال 97 به بهرهبرداري برسد. البته هر پروژهاي در هر مرحلهاي قابل بهرهبرداري باشد اين امر صورت ميپذيرد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان گفت: اجراي 10 كيلومتر خط انتقال، اجراي 86 كيلومتر اصلاح و توسعه شبكه توزيع، احداث 2300 مترمكعب مخزن ذخيره آب، دو باب ايستگاه پمپاژ، حفر يك حلقه چاه و نصب 9 دستگاه تصفيه آب و سه دستگاه آب شيرين كن از جمله اقداماتي بود كه براي پروژههاي هفته دولت در شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان انجام شد تا همه روستاييان در سطح استان اصفهان از آنها استفاده كنند. البته سال گذشته نيز در هفته دولت 13 پروژه با اعتبار 12 ميليارد تومان در شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان به بهرهبرداري رسيده بود و 19 پروژه نيز كلنگزني شده بود.
قرائتي با اشاره به آبرساني سيار به روستاهاي استان اصفهان، افزود: آخرين آمار آبرساني به روستاهاي استان اصفهان با توجه به خشكسالي، آبرساني به 361 روستا تا پايان تيرماه سال جاري بود كه از اين تعداد روستا، 181 روستا تحت پوشش شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان بوده و 180 روستا تحت پوشش نبوده، كه به آنها با 33 تانكر خدمات آبرساني ارائه شد.
وي حجم آب توزيع شده در تيرماه سال جاري را 41 هزار و 170 مترمكعب اعلام كرد و گفت: روزانه هزار و 329 مترمكعب آبرساني با 111 سرويس به صورت سيار در روستاها انجام ميشود و با پيشبيني درخصوص توزيع آب و آزمايشاتي كه صورت گرفته، ما هيچگونه مشكلي از نظر بهداشتي نداشتهايم و به ما نيز گزارش نشده است، كه اين امر مرهون دستگاههاي نظارتي مراكز بهداشتي در شهرستانهاست كه روي آب انجام ميدهند.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان اذعان داشت: 63 درصد مشتركين شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان با تذكراتي كه درخصوص مديريت مصرف به آنها داده شده و همچنين اجراي برنامه سهشنبههاي آبي كه در طول سال در شهرستانها برگزار شد و همچنين اطلاعيههاي مديريت مصرف خطاب به مشتركين، الگوي مصرف را رعايت كردند.
وي ادامه داد:31 درصد مشتركين، از يك تا دو برابر الگوي مصرف را رعايت ميكنند و 6 درصد بيش از دو برابر الگوي مصرف آب استفاده ميكنند كه در زمره مشتركين پرمصرف بوده و در تابستان سال جاري در كل روستاهاي استان اصفهان براي 9 هزار مشترك پرمصرف اخطار ارسال كرديم.
قرائتي با تشريح برنامههاي بلندمدت شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان براي تأمين آب پايدار، افزود: ما در بلندمدت براي تأمين آب روستاهاي استان از طرح اصفهان و 14 شهرستان استان شامل روستاهاي شهرهاي اصفهان، نايين، خور و بيابانك، نجف آباد، شاهين شهر، برخوار، خمينيشهر، نطنز، اردستان، لنجان، فلاورجان، مباركه، دهاقان و تيران، تأمين آب از طريق چشمه لنگان براي روستاهاي شهرستانهاي فريدن، فريدونشهر، بوئين و چادگان، طرح تأمين آبرساني جنوب استان براي روستاهاي شهرستانهاي سميرم، شهرضا و بخشي از دهاقان و مباركه و طرح قمرود براي روستاهاي شهرستانهاي گلپايگان و خوانسار، اقدام ميكنيم تا تأمين آب پايدار براي همه روستاهاي اين شهرستانها فراهم شود.
وي با قدرداني از روستاييان استان اصفهان كه همواره به توصيههاي مسئولان شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان در مديريت و كاهش مصرف آب، توجه داشته و همكاري كردهاند، افزود: همكاري روستاييان با شركت آب و فاضلاب استان اصفهان به گونهاي بوده است كه حتي وجود انشعابات غيرمجاز را از طريق سامانه 1523 اطلاع دادهاند و ما نيز در طول شبانهروز از طريق همين سامانه آمادگي داريم تا مشكلات روستاييان را درخصوص آب روستايي مرتفع سازيم.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان اصفهان از شناسايي دو هزار انشعاب غيرمجاز در روستاهاي استان اصفهان در سال جاري خبر داد و خاطرنشان كرد: امسال بالغ بر 800 انشعاب تاكنون توانستهاند موفق به اخذ انشعاب مجاز شوند و بقيه به مراجع قضائي معرفي شدند.
قرائتي اضافه كرد: سال گذشته هدررفت آب در شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان 75/29 درصد بود كه اين ميزان در سال جاري با اقداماتي چون اصلاح موضعي محل شكستگي طبق نقشه، اصلاح شبكهها براساس اولويت، بازسازي شبكههاي روستايي و اصلاح كامل و... به 57/28 درصد رسيده است.اين در حالي است كه ما برنامههاي كوتاه و بلندمدت براي كاهش هرچه بيشتر ميزان هدررفت آب در روستاهاي استان اصفهان داريم و همه مردم ميتوانند هدررفت آب را ازطريق سامانه 1523 به ما اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت گيرد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان عدم ابلاغ به موقع اعتبارات و تخصيص اعتبارات را از مشكلات دانست و گفت: عدم ابلاغ به موقع اعتبارات، كه باعث ميشود زمان كاري ما تحتالشعاع شرايط جوي قرار گيرد و از سوي ديگر عدم تخصيص اعتبارات، ما را در ارائه خدمات با مشكل روبهرو ميسازد هرچند ما يك سازمان خدماترسان هستيم و لحظهاي در كار توقف نداريم اما اميد است تخصيص اعتبارات به موقع انجام شود تا در روند فعاليتهاي ما اثر مثبت بگذارد و بتوانيم بيش از پيش رضايت مشتركين را در تأمين آب سالم و... فراهم سازيم.
تعداد بازدید: 39
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است. بازدید:
Powered by DorsaPortal